TECHNOLÓGIA ARAMID

Košický pneuservis | Technológia Aramid

Extrémna odolnosť a bezpečnosť pneumatík Nokian Tyres vďaka technológii používanej aj v nepriestrelných vestách.

Aramidové bočnice

 

V čom sú bočnice pneumatík Nokian Tyres tak výnimočné a čo spôsobuje ich extrémnu odolnosť? Unikátnosť spočíva v gumovom materiály, ktorý obsahuje aramidové vlákna. Vďaka týmto vláknam bočnice pneumatiky lepšie odolávajú prierazom. Výsledné vlastnosti zaisťujú oveľa väčšiu bezpečnosť na vozovkách aj v teréne

Záruka Aramid

 

Aby sme vás o výhodách pneumatík s aramidovou technológiou úplne presvedčili, poskytujeme na ne špeciálnu záruku – výmenu zdarma v prípade poškodenia bočnice.

Aramidové bočnice

Aramid chráni pneumatiky Nokian Tyres. Pneumatiky Nokian Tyres chránia životy.

Technológia pre väčšiu bezpečnosť

Prenášanie síl potrebných na riadenie, brzdenie a zrýchľovanie medzi vozidlom a povrchom vozovky sprostredkujú pneumatiky. Pneumatiky sú najaktívnejším bezpečnostným prvkom Vášho vozidla – len tieto štyri plôšky, ktoré sú sotva väčšie ako dlane, udržujú vozidlo na vozovke a starajú sa o to, aby ste nestratili vládu nad Vašim vozidlom.

Bezpečnostná rola pneumatík sa zvyšuje obzvlášť za náročných a rýchlo sa meniacich poveternostných podmienok: na ľade a snehu, na mokrom povrchu vozovky, v prekvapivých situáciách.

Dostatočne veľká valivá plocha a správny tlak vzduchu v pneumatikách majú s ohľadom na funkcionalitu pneumatík zásadný význam. Tým, že sa pneumatiky opotrebovávajú, sa znižuje priľnavosť za mokra a zvyšuje sa riziko aquaplaningu a nehody. Nedostatočný tlak vzduchu v pneumatikách vedie k tomu, že sa vozidlo stáva v extrémnych situáciách výrazne horšie ovládateľné. Riadenie napríklad ťahá k jednej strane a pneumatika sa môže poškodiť.

Premenlivé severské podmienky kladú na pneumatiky rozličné nároky. Pneumatika nesmie ani za najhoršieho počasia stratiť priľnavosť k vozovke. V cestnej premávke v zime sa hodnota valivého trenia mení z 0,1 na mokrom ľade na hodnotu takmer 1, čo zodpovedá hodnote valivého trenia na suchom asfalte. Pri absolútnej priľnavosti záleží na správnom pomere pozdĺžnej a priečnej priľnavosti, lebo ten zaručuje aj za hustého sneženia alebo pri vodnatej brečke na vozovke dobrú anticipáciu a pocit istoty pri riadení.

NOKIAN TYRES sponzorom svetového rekordu pre najrýchlejšie auto idúce po dvoch kolesách

186,269 km/h – bolo nameraných 31.augusta 2016 na letisku Seinäjoki vo Fínsku. Nový svetový rekord sa dosiahol, keď svoje sily spojili vývojový tým spoločnosti Nokian Tyres, profesionáli z „pit stopu“ Vianor a preslávený kaskadérsky vodič Vesa Kivimäki.

V extrémnych rýchlostiach sa úloha pneumatík stáva kľúčovou. To platí dvojnásobne v situácii, kedy sa v kontaktu s vozovkou nachádzajú iba dve pneumatiky. Aby vozidlo mohlo prekonať svetový rekord, bola potreba čo najodolnejších pneumatík.

Odborníci z Nokian Tyres vyriešili tento problém využitím špeciálnej stavby pneumatík spoločne s technológiou aramidových bočníc. Tajomstvo technológie aramidových bočníc spočíva v extrémne silnom aramidovom vlákne, ktoré sa využíva aj v leteckom a obrannom priemysle. Pneumatiky tak zaručujú bezpečnosť a ochranu i v nečakaných situáciách. Bočnice sú extrémne odolné voči oderu, prepichom, prierazom a defektom celkovo.

Táto technológia je použitá napríklad u najnovších pneumatík Nokian Tyres pre SUV, napríklad Nokian WR SUV3.

Nokian Tyres Aramid záruka

Pri poškodení bočnice pneumatiky vám ju zdarma vymeníme za novú.

Aby sme vás o výhodách našich robustných pneumatík úplne presvedčili:
Ak si u nás zakúpite pneumatiky, bude záruka na technológiu aramidových vlákien spoločnosti Nokian Tyres pokrývať neúmyselné poškodenie okrajmi pneumatík a v takom prípade dostanete zadarmo nový zodpovedajúci výrobok.